Nyílókapuk szerkezetükben, anyagukban eltérhetnek, de működési elvükben nem. Egy, vagy két szárny, jó esetben állítható, esetleg csapágyazott forgáspontokon, befelé, vagy kifelé nyílva.
Az automatizáció viszont nagyon helyfüggő, nagy különbségek lehetnek látszólag két egyforma kapu motorizálásában.
A kapuszárnyak a kapuoszlopok mely részére vannak telepítve?
A kapuszárnyak forgáspontjai a kapuoszlop belső síkjától mérve ∼ 13 cm-en belül vannak
A kapuszárnyak forgáspontjai a kapuoszlop belső síkjától mérve ∼ 13 cm-en kívül vannak
Egyáltalán nem akarjuk hogy látszódjon a kapumozgatónk!
Ne válasszunk saját magunk kétszárnyú kapumozgató elektronikát, bízzuk szakemberre, aki a helyszíni felmért adatok alapján biztosan a megfelelő méretű automatikát fogja nekünk ajánlani, és így elkerüljük a felesleges pénzkidobást, vagy az alul méretezésből adódó kellemetlenségeket. A kapunk gyártója meg fogja tudni mondani nekünk, hogy hány kilogramm az elkészült kapu, így a kapott adat alapján már megfelelő automatikát tudunk választani. Nagyon fontos, hogy ne felejtsük el a biztonsági berendezéseket (fotocellák). A kapu nyílásába mindenképpen szükséges fotocellát elhelyezni, így a kapu nem tud rázárni az autónkra, vagy rosszabb esetben a gyermekünkre, aki épp a biciklijét tolja ki. Ha nagy forgalmú helyen lakunk, akkor szükség lehet további fotocella pár elhelyezésére is a belső oldalon (mint a felső képen is látszik). Erre azért van szükség, ha nem tudunk kihajtani egyből az utcára és beljebb állunk meg, mint a kapu síkja, a kapu ne csukódjon ránk, vagyis az autónkra. Forgalmas helyeken szükség van figyelmeztető villogó lámpára is, hogy a közlekedő gyalogosok felfigyeljenek a kihajtásra.
Rengeteg kiegészítővel fel tudjuk szerelni az automatikánkat, amik segítik a napi felhasználást: kulcsos kapcsoló, kód tasztatúra, rádiós nyomógomb és akár a mobiltelefonunkkal is tudjuk nyitni a kapunkat.